Vyhledávání:

Na co si dávat při výběru autopůjčovny pozor?


Úvodní » Poradna » Na co si dávat při výběru autopůjčovny pozor?


Na co si dávat při výběru autopůjčovny pozor?

Známé české pořekadlo „není všechno zlato, co se třpytí“ platí doslova a do písmene také u autopůjčoven. Extra výhodné nabídky mohou jen maskovat celou řadu nedostatků a nachytávek na zákazníka. Pokud si chcete půjčit bezpečné auto v seriózní půjčovně aut, věnujte pozornost několika zdánlivým detailům.

Nenechte se opít rohlíkem

Český zákazník jak známo slyší na výrazy jako je „sleva“ nebo „akce“ a snadno se tak nechá nalákat na zdánlivě výhodnou nabídku. Při podezřele nízké ceně si v autopůjčovnách pro jistotu ověřte, zda uvedená cena je opravdu konečná a nebudou k ní připočítány další položky, například za dálniční známku, poskytnutý servis či různé doplňky vozu.

Někteří provozovatelé půjčoven aut Vám možná budou nabízet i sjednání různých druhů pojištění navíc, za který si budou účtovat mimořádný poplatek. Většina půjčoven aut však má havarijní i jiné pojištění zřízeno automaticky, takže byste za něj platili vlastně už podruhé.

Technický stav a závady

Kromě ceny je další důležitou položkou technický stav auta. Vybraný vůz si před podepsáním smlouvy dobře prohlédněte. Auto by mělo být pravidelně servisované, ve výborném technickém stavu. Všímejte si také menších vad, škrábanců či jiného poškození. Odhalíte-li některý technický nedostatek, nechte ho zapsat do protokolu ke smlouvě.

Další možné podmínky

Informovat byste se měli také o podmínkách při nehodě, odcizení či poškození vozidla. Ve smlouvě o půjčení vozu by měla být uvedena konečná cena. V některých půjčovnách aut žádají při vrácení dovézt auto s plnou nádrží, tak ani na tuto podmínku nezapomínejte. Doplacení ceny paliva za nádrž by Vás totiž mohlo vyjít výrazně dráže, než kdybyste sami natankovali.

V neposlední řadě se snažte auto vrátit včas a ve stanoveném termínu. Při pozdním vrácení by Vám totiž autopůjčovna mohla naúčtovat další celý den navíc.

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Autoservisy Plzeň

  Porouchalo se vám auto a nevíte si rady? Vyberte ten pravý autoservis i vzhledem ke spokojenosti ostatních zákazníků.
 • Plastová okna Plzeň

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog je tu přesně pro Vás.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny Plzeň

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autopůjčovny Plzeň - autopůjčovny Plzeň

realizace e-shopů a katalogů